Nowa wersja enova365 – integracje, dodatki i zmiany w przepisach.

Pracownicze Plany Kapitałowe i obowiązek korzystania z Platformy Elektronicznego Fakturowania to dwie najważniejsze zmiany dotykające przedsiębiorców i odbiorców zamówień publicznych. Przede wszystkim więc do tych zmian dostosowana została nowa wersja programu enova365.

Wersja 1906 obejmuje obsługę PPK w ramach modułu Kadry i Płace. Z kolei integracja z platformą PEF obsługiwaną przez brokerów PEF Expert oraz Infinite odbywa się za pomocą modułu EDI. Na moduł ten dla wszystkich jednostek zobowiązanych do korzystania z PEF trwa obecnie bardzo atrakcyjna promocja.

Co jeszcze znajdziemy wśród nowości?

  • Funkcjonalność automatycznej kompensaty płatności.

  • Rozszerzenie mechanizmu przygotowania uproszczonej deklaracji Intrastat.

  • Dodatek do komunikacji z systemami firm kurierskich (aktualnie DHL i DPD).

  • Schemat generowania pliku JPK_FA (2) zgodny ze specyfikacją obowiązującą od 01.07.2019.

  • Formularz, wydruki oraz schemat eDeklaracji dla deklaracji VAT-9M(8).

  • Udostępnienie WebService Bank Millennium i Santander Bank Polska w Bankowości elektronicznej.

Dodatkowo nowa wersja enova365 to szereg pomniejszych zmian i udoskonaleń systemu, ułatwiających i przyspieszających pracę. Na tym nie koniec – harmonogram aktualizacji enova365 rozszerzył się nieplanowane, wakacyjne wersje. Pierwsza z nich, mająca ukazać się pod koniec lipca, związana będzie z projektem zwolnienia od podatku dla osób do 26 roku życia, a druga, sierpniowa, obejmie obligatoryjną obsługę split payment dla wybranych branż.

Producent zatem trzyma rękę na pulsie, a my zalecamy posiadanie aktualnego systemu, by nie mieć problemów ze zmieniającym się prawem.