Krajowy System e-Faktur – co trzeba o nim wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur ma obowiązywać wszystkich podatników od 2023 roku. Już teraz można jednak zacząć z niego korzystać. Co to jest, czemu ma służyć, w jaki sposób dostosować się do zmian i dlaczego warto zadbać o to wcześniej – na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas webinaru, organizowanego przez producenta systemu enova365.

Krajowy System e-Faktur to – póki co nieobowiązkowe – nowe rozwiązanie, mające służyć do wystawiania ustrukturyzowanych faktur. KSeF wszedł w życie 1 stycznia bieżącego roku. Podatnicy mają więc zgodnie z założeniami rok na to, by przygotować się do zmian pod kątem organizacyjnym i systemowym. Według badań już ok. 20% podatników planuje przystąpienie do KSeF w 2022 roku i rozpoczęło prace z tym związane.

Faktury ustrukturyzowane mają być wystawiane według wzoru, określonego przez Ministerstwo Finansów, za pośrednictwem dedykowanej dla tego rozwiązania platformy. Ujednolicenie i ustrukturyzowanie faktur ma pomóc w kolejnych etapach uszczelniania systemu podatkowego, uprościć rozliczenia oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Przygotowany przez specjalistów webinar skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, właścicieli firm, osób odpowiedzialnych za podatki i finanse, księgowych, osób odpowiedzialnych za obieg faktur (odbiór, wystawianie, księgowanie). Podczas wydarzenia specjaliści z firm Soneta, UHY ECA i Datio omówią działanie systemu KSeF w praktyce, przedstawią jak enova365 może współpracować z platformą Ministerstwa Finansów, jakie wyzwania czekają na podatników, a jakie korzyści przyniesie nowy system fakturowania. Przewidziana jest także sesja O&A, podczas której będzie można zadawać pytania, na które eksperci udzielą odpowiedzi.

Webinar odbędzie się 27.01 o godz. 11.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu rejestracji.