Nowa wersja enova365 z IOSS VAT już dostępna

System enova365 został udostępniony w nowej wersji o numerze 2106.1.3. Nowa wersja skierowana jest przede wszystkim dla użytkowników posiadających moduły księgowe i rozliczających VAT oraz. Główną nową funkcjonalnością jest udostępnienie deklaracji VII-DO(1), która pozwala na rozliczenie VAT w procedurze IOSS. Pierwszą taką deklarację według przepisów należy złożyć za lipiec, czyli do 31 sierpnia.

Dodatkowo w noej wersji dokonano zmian w zakresie tworzenia korekt z tytułu złych długów VAT. Od 1 października korekty te będą generowania, gdy od daty wystawienia korygowanej faktury nie minęły 3 lata (liczone od końca roku, w którym faktura została wystawiona). Do 30 września faktury mogą być korygowane z tytułu złych długów według aktualnych przepisów, czyli w ciągu dwóch lat.

Zaktualizowano także współczynnik waloryzacji podstawy zasiłków, służący obliczaniu świadczenia rehabilitacyjnego, zgodnie z obwieszczeniem Prezesa ZUS.

Aktualizacja systemu wymaga konwersji bazy danych. Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem aktualizacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.