Już czas na nowy serwer?

Pytania od naszego klienta:

„Szanowni Państwo, posiadam obecnie system enova365 zainstalowany na własnym serwerze. Maszyna jest już leciwa i zastanawiam się nad jej zmianą. Czy istnieje rozwiązanie, które może ograniczyć jednorazowy wydatek z tytułu zakupu maszyny serwerowej?”

Użytkownicy sytemu enova365 mają możliwość zmiany stacjonarnej instalacji na oprogramowanie licencjonowane w chmurze Microsoft Azure. Ten model zapewnia niemal w 100% bezpieczne, zawsze aktualne środowisko pracy. Jest tez w pełni zgodny z regulacjami UE dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), gdyż producent systemu enova365, firma Soneta, zawarła umowę z Microsoft (Azure dla enova365 jest hostowany wyłącznie w europejskich data-center). Oprogramowanie na platformie Microsoft Azure posiada również gwarancję zgodności z przepisami prawa polskiego. Firmy które zdecydowały się na ten model zakupu są też zawsze na bieżąco z nowinkami funkcjonalnymi udostępnionymi przez developerów.

Wartość miesięczna usług związanych z licencją i hostingiem Azure jest wielokrotnie niższa niż jednostkowy koszt zakupu nowej maszyny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę komplementarny zakup systemu serwerowego, silnika bazy danych, i urządzeń peryferyjnych. Często okazuje się, że łączna wartość potrzebnych elementów pokrywa działanie w chmurze Azure przez niemal dekadę.

Należy również pamiętać o kosztach stałych generowanych przez serwer (energia, maintenance), które również przestaną spędzać nam sen z powiek.

Podsumowując – w tym wypadku naszą propozycją będzie enova365 w Azure – najlepsza inwestycja w kategorii cena/jakość/wygoda.