Kilkuprocentowy wzrost cen licencji oprogramowania enova365

Kilka tygodni temu uprzedzaliśmy naszych klientów pracujących na oprogramowaniu firmy Comarch, iż od dnia 1 października 2017 wzrastają ceny licencji programów tego producenta, Comarch ERP Optimy oraz Comarch ERP XLa.

Aby użytkownicy systemu ERP enova365 nie poczuli się gorsi, również Soneta zapowiedziała wzrost cen oprogramowania swojego autorstwa. Podwyżka ma być na szczęście tylko kilkuprocentowa, kosmetyczna i ma wejść w życie od początku 2018 roku. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że nie będzie ona dotyczyła wszystkich modułów, a jedynie Księgi Handlowej, Kadr i Płac oraz Handlu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że podwyżka cen licencji ma bezpośredni wpływ na ceny odnowienia gwarancji, czyli tak zwanych upgradów. Ceny aktualizacji liczymy bowiem według cen cennikowych licencji obowiązujących w momencie zakupu upgradu. Warto wziąć to pod uwagę i być może jeszcze przed końcem roku zrobić inwentaryzację potrzebnych licencji i jeżeli okaże się, że potrzebujecie Państwo dokupić którąś z tych trzech wymienionych to warto zrobić to jeszcze w grudniu taniej. To samo dotyczy odnowienia gwarancji na program enova365, tym bardziej że nowa gwarancja nie biegnie od daty jej zakupu tylko wchodzi dopiero po wygaśnięciu poprzedniej!